Szkoła Rodzenia dla Świadomych Rodziców w Żywcu

 

Twoja Szkoła Rodzenia dla Świadomych Rodziców w Żywcu  

Szkoła Rodzenia dla Świadomych Rodziców - Skala NBAS

 

Skala NBAS to usystematyzowana obserwacja noworodka prowadzone w obecności rodziców. Została opracowana przez lekarza pediatrę T. Brzeltona. W pierwszych tygodniach po porodzie jest ona unikalnym dialogiem pomiędzy dzieckiem - badającym i rodzicami. Pozwala zobaczyć indywidualną charakterystykę niemowlęcia w jego zachowaniu, odruchach i neurobehawioralnym wyposażeniu tak niezbędnym do nawiązania więzi z rodzicami.

 

Badanie można prowadzić od urodzenia do końca drugiego miesiąca życia. Jeśli dziecko urodziło się wcześniej, badamy wcześniaki urodzone w 35 tygodniu ciąży i później jeśli są stabilne medycznie. Badanie pozwala ocenić i poznać dziecko na starcie.

 

Uzyskane podczas spotkania z dzieckiem informacje pozwalają dowiedzieć się więcej na temat funkcjonowania niemowlęcia w kilku obszarach:

  • autonomicznego układu nerwowego
  • rozwoju układu ruchowego
  • regulacji stanów noworodka związanych z regulacją
  • rozwoju systemu emocjonalno-społecznego w tym neurobehawioralnego wyposażenia noworodków potrzebnego do nawiązania więzi

 

Skala NBAS to narzędzie pozwalające na wnikliwą obserwację funkcjonowania nowonarodzonego dziecka, rozumienie jego komunikatów, a także właściwe interpretowanie ich i adekwatne zaspokajanie potrzeb maluszka. To również doskonały czas na rozmowę z rodzicami dziecka. Wyjaśnienie obaw związanych z opieką, zadanie pytań, zyskanie poczucia pewności w opiece nad dzieckiem.

 

Badanie prowadzi dr Teresa Jadczak-Szumiło. Psycholog, specjalista w zakresie oceny i stymulacji neurorozwoju dzieci. Specjalizująca się w pracy w zakresie przywiązania w relacji dziecko – rodzice. Specjalista w zakresie praktycznego wykorzystania skali NBAS dla oceny noworodków. Autorka artykułów naukowych i popularnonaukowych w tym obszarze.

 

 


 

Ponieważ na badanie jest niewiele czasu – od urodzenia tylko 7 tygodni – dzieci na to badanie są zapisywane po wysłaniu SMS o treści NOWORODEK NBAS na numer tel. 605 30 45 30

Uczestnicy Szkoły Rodzenia  - opłata promocyjna 150 zł za badanie 
Wpłaty na konto Fundacji.

Zapytaj nas

 

Jeżeli mają Państwo pytania  - prosimy o kontakt:

 

Zapoznałem się z polityką prywatności czytaj więcej >>